Doğum Haritası izleri

Doğum Haritası izleri bakalım Doğum Haritası Nedir? Doğum haritası siz doğduğunuzda yıldızların o anda, o saniyede yıldızların konumunda o yıldızların o konumunun o anın fotoğrafını çektiğini düşünün ve birinin doğum haritasına bakmak demek aslında o yıldızların konumuna göre gezegen neredeydi açılarınız nedir buna bakmak demek oluyor hani şöyle yukarıdan bakarak bunu birisinin fotoğrafını çektiğini düşünün. Şimdi 12 tane ev var ve her evinde temsil ettiği bir Burç var ve şu şekilde ilerliyor.

 1. 1. Ev sizin kişiliğinizi gösteriyor yani siz kendiniz Kova Burcu iseniz ve yükseleniniz Başaksa aslında sizin karşınızda ki kişi Kova değil de Başak olarak görüyor kendinizi sunduğunuz haliniz demek 1. Ev.
 2. 2. Ev Para ve Değerler Evi. 2. Ev parasal ilişkileriniz, para durumunuz, mesela 2. Evinizde İkizler iseniz çok fazla para harcamaya meyillisiniz buna geçmeden hani çok ufak hani belki sonuç olarak belki hiç vakıf olmayabilirsiniz bu konulara şuna da değinelim, her burcun temsil ettiği bir alan var ve hatırlarsanız Koç Burcunu anlatmadan değinmiştik, haritanıza genel olarak bakmak ve haritanızın hangi elementlerde hangi burçlarda yoğun olduğun bakmak ve böylece değerlendirmek önemli. Bunun sebebi de zaten doğum haritasında başlıyor. Çünkü 1. Evinizde yükseleninizi temsil ediyor, 2. Evinizde diyelim İkizlersiniz Hava elementi para ile olan ilişkinizi temsil ediyor ve para ile olan ilişkinizi temsil ettiği içinde çok fazla para harcamaya meyilli çok fazla düşünmez, eğlence için kesinlikle harcar tutumlu değildir. Yani olmaması % 90 ihtimal diyelim, gibi gibi konular var ama aynı zamanda 2. Evde Akrepseniz size tutumlu diyebiliriz ve hatta bu konumda Oğlaksanız, Oğlaklara kusura bakmayın cimri diyebiliriz. Çünkü Oğlaklarda biraz cimrilik var oda Oğlak DNA’sı diyeceğiz artık, Boğa, Akrep ise tutumludur.
 3. 3. Ev Yakın Akraba ve Çevre Evi. 3. Evin temsil ettiği yakın çevreniz aynı zamanda da akrabalarınız olabilir. İşte Halalarınız, Amcalarınız, Kuzenleriniz yine bu eve girer bu evin genel olarak burcuda Aslan Burcu mesela ben odakladır burada detaylı detaylı anlatamıyoruz ama ilerleyen yazılarımızda Ünlü birisinin doğum haritasını anlatabiliriz öyle daha da faydalı olacağını düşünüyoruz. Ama varsayalım ki Yengeç Burcu 3. Evde Kuzen yada akraba ilişkilerinde onlara düşkündür mesela bu kişi.
 4. 4. Ev Aile ve Toplum Evi. 4. Ev sizin Anne Baba ve kardeşleriniz varsa kardeşlerinizin girdiği evinizdir ve bu aslında 4 ve 10 Ev aksı diyebiliriz, konu konu gidiyoruz ama diğer şeylerlede bağlamak geliyor içimizden hele birbiri ile bağlantılı ise. Bunu diğer içeriklerimizle bağlamak adına söylemimiz gölge yanlarla her burcun bahsederken bahsedeceğiz 1. Ev 7. Evle, 2. Ev 8. Evle, işte 3. Ev 9. Evle 4. Ev 10.ç evle olarak gider durumdadır. Şimdi 4. Ev sizin büyüdüğünüz yer Yengeç burcunun yeri şimdi birde o detay var yani aslına bakarsanız her burç 1. Ev koç, 2. Ev boğa 3 ikizler 4 yengeç diye ilerlerken bu evlerde bizim olduğumuz burçta onu nasıl etkilediğiniz gösteriyor, biraz karışık gelebilir ama zamanla ve belki bu konuya hakim olmak adına içeriği bir iki kere okumakla daha iyi analiz edebilirsiniz çünkü Astroloji bize göre öyle çok basit bir konu değil olsaydı zaten bu kadar Astrolog da hayatlarını adamazdı diye düşünüyoruz o yüzden lütfen sabırla konuyu özümseyin. Şimdi 4. Evde diyelim ki siz Yengeçsiniz, Yengeçseniz aileye çok düşkünsünüz demektir ve eğer ki Anneniz, Babanız kardeşleriniz sizi destekledi ise çok fazla yaralarınız travmalarınız yoksa iş hayatınıza da bu böyle yansır, çünkü oradan aldığınız o aileden aldığınız her ne ise iş hayatınıza da onu yansıtırsınız, dolayısı ile 4 10 Ev aksı bu anlamda önemlidir.
 5. 5. Ev Hobiler, Kısa Flörtler, Şans Evi. 5. Ev biliyorsunuz ki Aslanın evi Aslan böyle tiyatral sahne sanatları, yani hayatı bir tiyatro olarak düşünürseniz 5. Ev sizi nasıl sunduğunuzu gösterir. Mesela Akrepseniz kendinizi daha derin bir insan olarak sunabilirsiniz, zaten öylesinizdir çok fazla öyle herkesle haşır neşir olmama olmamaya meyledebilirsiniz, daha böyle içine kapanık olarak algılanabilirsiniz diğerleri dış çevreniz açısından gibi gibi özellikleri var.
 6. 6. Ev Gündelik Hayat, Rutin İşler ve Sağlık evi. 6.Ev Başak Burcunun evi, sağlık ve hizmet evi evet normalde Başağın evi ama mesela bu 6. Evinizde İkizler, Yay, Balık varsa dikkat etmeniz gerekiyor sebebi ise şu sağlıkla çok fazla içli dışlı değildir İkizler ve bir şey olduğunda grip oldu atıyorum hiçbir şey almaz ve geçer zaten der ve gider çünkü hani öyle çok Başak kadar aman aman hani böyle derler ya titiz temizlik hastası, hastalık hastası diye de geçer hatta bunun sebebi aslında buradan kaynaklanır çünkü kendilerini sağlığa ve hizmete adamışlardır resmen ama İkizler ona uymadığı için ya da Balık böyle ay zaten bana bir şey olmaz diye hayaller alemine kapılabileceği için sağlığınıza özen göstermeniz yani bir Başak gibi bu anlamda özenli davranmanız önemli.
 7.  Evlilik ve Ortaklık Evi. 7. Ev uzun beraberlik ve kontrat evi diye de geçer. Bu kontrattan kastımızda imzalanmış bir şey yani mesela birisi ile evleniyorsanız yada böyle bir iş kuruyorsanız bir partnerle veya bir arkadaşınızla, uzun yola giriyorsanız 7. Ev bunu temsil eder aynı zamanda 1. 7. Ev aksı olarak düşünürseniz zaten Koçun evi idi 1. Ev ve 7. Ev Terazi biri ben diyor biri biz diyor yani artık ilk 6 Ev ben der,6’dan itibaren 6 12 ise biz der. Bunu böylede düşünebilirsiniz ve 7. Evde Terazinin evinde Koç olursa daha böyle ben diyen ilik 6 Burcun olması biraz sizi biz demekten alıkoyabilir buna dikkat edebilirsiniz. Artı olarak bir parantez açacağım gezegenlere hiç girmiyorum çünkü şu noktada tamamen karıştırır ama 7. Evde Uranüs, Satürn, Mars varsa ve geri gidiyorsa sizi zorlama ihtimali var bunu sadece böyle bilin ileride içeriklerimizde detaylı olarak inceleyebilirsiniz.
 8. 8. Ev ölüm, Cinsellik ve Miras Evi. 8. Ev Akrebin evi ve Akrep cinselliği ve mirası temsil ediyor. Eminim çevrenizde duymuşsunuzdur duymayanlarınız varsa biz söyleyelim Akrep burcu çok ateşli, çok tutkulu, çok şehvetli ve cinselliğe çok düşkündür ve en fantastik burçtur bu anlamda ikinci olarak da Boğa gelir. Tek bir sebebi var Akrebin arkası Boğa, Boğanın arkası da Akreptir. Bu evde hangi evi örnek verebiliriz mesela Yaysanız siz Yay idealisttir, çok fazla tabuları yoktur ve Akrep Yay iyi bir bütün oluşturabilir.
 9. 9. Ev Din, Yüksek Eğitim ve Yurtdışı Uzun Yolculuklar Evi. 9. Ev Yay Burcunun evi ve ideal olanı temsil eder bu sizin Tanrı ile Allah ile neye inanıyorsanız o inancınızla olan ilişkinizi aslında temsil eder. Yay burcu kesinlikle çok özgürlükçü bir Burçtur. Kova, Yay, İkizler genel olarak hava elementi olan Burçlar genellikle çok özgürlüklerine düşkünlerdir ve Burçlar çok fazla özgürlüklerinin elinden alınmalarını istemezler buna gelemezler. Mesela 9. Evde Başak burcu yada Boğa burcundaysa biraz daha böyle geleneklere göreneklere bağlı daha bir şeye inanmakta inat eden belki inanma gereksinimi daha fazla olbilir.
 10. 10. Ev Meslek ve Toplumda ki Yerinizi Gösteren Ev. 10. Ev aynı zamanda kariyer evidir. Yay burcu kariyer aşamasında nasıl olmak istediğinizin bir simgesidir ve aynı zamanda kendinizi en rahat hissettiğiniz burç olma özelliğindedir. Şimdi birde bunun bir dip noktası vardır 10. Ev ve 4. Ev olarak düşünün Yay ve İkizler bu şu demek oluyor şimdi Yay Burcu ise tepe noktanız İkizlere karşı bir gıcıklık besleyebilirsiniz diyelim yani sizi böyle İkizler maymun iştahlı oradan oraya daldan dala atlar, çok derin değildir ve Yayda derinlik aradığı için ve oda özgürlük seviyor ama böyle çocuk gibi değil dolayısı ile bir irite olabilirsiniz burada şunu anlamanız gerekiyor onda olan bir özellik aslında sizi tetikliyor. Dolayısı ile de onda olan bu özelliği görüp bende neden böyle bir irite olma özelliğini tetikliyor demeniz faydalı olacaktır. Tabiki bu Yaya benim İkizler sizin belki Akrepse tepe noktanız ayaklarınızın altına aldığınız Burç Boğa demek, işte Başaksa ayaklar altına aldığınız Burç Balık demek bu şekilde düşünebilirsiniz söyldeiğimiz gibi çok kısaca.
 11.  11. Ev iş arkadaşları evi.11.  ev iş arkadaşlarınızı belirliyor, mesela Oğlaksınız zaten bu Kovanın evi, 10. Ev Oğlağın evi idi. Kovanın evinde siz oğlaksanız iş arkadaşlarınız daha böyle cıvıl cıvıl, daha böyle sosyal olmanız gerekirken daha içine kapanık bir izlenim veriyor olabilirsiniz, daha inatçı olabilirsiniz, takım arkadaşlarınıza uymayabilirsiniz çünkü Oğlak öncü bir Burç. Bunu böyle değerlendirin çünkü aslında biz size bazı ipuçları veriyoruz siz buralardan yola çıkarak bunları buraları doldurabilirsiniz.
 12. 12. Ev İç Aleminiz, Bilinç Altı Evi. 12 Ev dediğimiz gibi burada Gezegenlere çok girmeyeceğiz ama 12. Ev sizin iç dünyanızın evi, buda şu demek oluyor yastığa başınız koyduğunuz zamana gece vicdanınız ile kaldığınız yer ve bunu hiç kimsenin bilmesi gerekmiyor belki kendinizi rahatsız istediğiniz konular var neyse ama başkaları ile paylaşmadığınız alan bu size özel. Mesela güneşiniz 12. Evde şimdi normal şartlarda Güneşinizin normal şartlarda 12. Evde olması sizin içe kapanık olmanızın %90 gösterir. Amma ve lakin belki sizin burcunuz içe kapanık bir burç değil ve hatta sosyal bir burç olabilirsiniz ama genel anlamda Gezegenlerinde önemi burada devreye girmekte, 12. Ev Balığın evi siz o evde Balıksanız okey ama hani olması gereken yerde sizin de burcunuz ama koçsa hemen böyle kendiniz hakkında fikir değiştirebilirsiniz onumu yapsaydım, bunumu yapsaydım, öylemiydi, böyle miydi  ve dahası sabırsız olabilirsiniz kendinize karşı. Başaksanız kendinizi çok eleştirebilirsiniz gibi gibi düşünebilirsiniz. Çok çok kısaca bu şekilde yorumlayabiliriz size doğum haritasını ve ilerleyen içeriklerimizde zaten çok detaylı ve her kesime ve her bilgi seviyesine hitap edeceğini düşündüğümüz içeriklerle inceizler’e renk katmaya sizin için devam edeceğiz.

inceizler sizi düşünmekte