Kova Burcu Özellikleri

Kova Burcu Özellikleri, Kova Burcunun Gezegeni Uranüs Eril bir Burç, sabit bir Burç aynı zamanda Hava elementine sahip.

Kova Burcu denilince dahi burcu dedikleri şeklinde betimleme yapılır. Zekadan bahsediyoruz, şimdi İkizlerde de bir zeka var ama İkizlerin zekası ile Kovanın zekası birbirinden çok farklı. İkizler hızlı düşünür bir şeyler aklına gelir ve gerçekten çabuk kavrar pratiktir ama Kova icat eder, en düşünülmeyeni düşünür çok yaratıcıdır ve o yüzden zaten dahi burcu denir ve kafayı tırlatan Kovalar varsa delilik ile dahilik arasında ince bir çizgi vardır derler bundan mütevellittir.

Kovalar aklı ve mantık insanlarıdır onlardan böyle deli gibi romantik sözler işte inanılmaz Balık vari hareketler asla beklemeyin, hatta kadın Kovalar için buzlar kraliçesi denir. İlk bakışta soğuk durabilirler ama çok arkadaş canlılarıdırlar, bu hani sizi de severlerse genelde çok insan severler zaten ve böyle topluluk topluluktan hoşlanırlar. Birebirde zaten severler ve arkadaşlığa önem verirler ama 11. Evden söz ediyoruz yani birinci ev koçla başladı geldik geldik ve Koçtan başağa kadar ben diyorduk ama Teraziden Balığa kadar da biz diyoruz ve dolayısı ile nerede ise bu 12. Evlik döngünün sonuna geldik. Bir sonra ki Burcumuz Balık bu yüzden ve iş arkadaşları evi 11. ev, onlar insanlarla olsun doğaya bir katkıları olsun, böyle hani doğa ile ilgili bir şey yapsınlar ama toplulukla olsun bu Kovaların çok hoşuna gider.

Aynı zamanda derinlik severler, flört etmekten hoşlanırlar, biz derler arkadaşlar bu gerçekten çok önemli. Bir Kova ile birlikte iseniz ve siz bireyselseniz Kova bundan bir süre sonra çok fazla ben, ben, ben denilmesinden hoşlanmaz, ilişkide de biz denilmesinden hoşlanır.

Kova Burcu nedense sizde duymuşsunuzdur ukala olarak algılanır lakin aslında Kovalar ukala değildir bilmiştir. Zaten size hatırlarsanız her burcun bir kelimesi var demiştik, Kova burcu için bu biliyorum ve yenilikçiyim olabilir. Kova Burcu bilir hani böyle onunla bir şey konuşuyorsunuz ve bilmediği bir şeyse inanılmaz ilgisini çeker, öğrenmek ister bunu da aslında öyle aslında belli etmemezlik yapmaz. Bilmediğini de öğrenmek istediği için a nasıl bir şey o falan diye olayın konunun üzerine gider dolayısı ile meraklı bir Burçtur, öğrenmek ister ama genel olarak bir çok konu hakkında genel olarak hepimiz insanız her şeyi bilmiyoruz bir çok sebep Kova için bilmediğini öğrenmesi açısından sebep teşgil eder ve Kova bundan yani öğrenmekten müthiş haz ve zevk duyar.

Kovalar kolay kolay bir Akrep gibi bir Başak gibi duygularını pek gizlemez mimiklerinden bunu Kovalar adına anlayabilirsiniz.

Kovalar çok insancıl ve arkadaş canlısıdırlar. Kovalar inanılmaz arkadaş canlısıdırlar çok fazla insan severler, çevrelerinde hep insan olsun isterler ama yine altını çiziyoruz bu durum kesinlikle doğum haritanıza bağlı. Bulunduğunuz gezegen ne kadar sizi temsil ediyor, gezegen açılarınız yükseleniz ve gölge yanınız yani Burcunuzun sırtı hangi burçta bunlar bulunduğunuz burcu ne kadar temsil etmekte olduğunuzun hakkında en önemli faktörlerindedir.

Ama genel olarak Kova iseniz buram buram bütün doğum haritanıza bakarak ve Hava elementine sahipseniz genelde bu okuduklarınız sizin için çok daha geçerli oluyor.

Kovalar özgürlüğüne en düşkün burç olarak bilinirler. 1. Özgürlüğüne en düşkün burç Kova, 2. Yay, 3. İkizler diyebiliriz, yani özgürlüğüne aşırı derecede düşkün ve

Eğer bir Kova ile arkadaş olmak istiyorsanız ya da onu anlamak istiyorsanız özgürlüğünü anlamanız gerekiyor. Kovayı hiçbir şekilde sınırlandıramazsınız yani bir arkadaşlıkta da kendini kapana kısılmış hissederse bir şekilde oradan çokta açık sözlüdür, kusura bakma bu bana iyi gelmiyor bana der ve gider. Şunu da anlamanız gerekiyor Kovaların bir egosal tavırları vardır, bununda en büyük sebebi ise arkaları Aslan, Aslanda hatırlarsanız Güneşti ben, ben, ben diyen bir Burçtu, Kova bundan gayrı şöyle ben diyor sosyal olarak yani o nasıl diyebiliriz ben değil biz olarak biz anlamında yaklaşmakta.

Kovalar farklı düşünür, yenilikçidir, zekidir ve düşünülmeyeni düşünmeye çok heveslidir ve bunu zaten gayri ihtiyari yaparlar. Onları tanımlamak adına sadece şu sözde yeterli, gelebilmektedir ”orjinallerdir” ve bu orjinalliklerini bir şekilde ortaya çıkartmaları gerekiyor Kova Burcu iseniz yaratıcılığınızı bir şekilde ifade etmeniz şart çünkü eğer bu değişikliğinizi, tuhaflığınızı ortaya çıkartamıyorsanız kendinizi yalnız hissetmeniz kaçınılmaz olur ve bunu da açıkçası biz gerçekten hiç istemeyiz çünkü bu can yakan bir şeydir, o yüzden her burcun sunduğu bir hediye var ve her burç kendine has hediyelerle Dünyaya geliyor ama Kova Burcu yenilik, orjinallik olduğu için sizin bu hediyeniz armağanınız ne ise onu ortaya çıkartmak için elinizden ne geliyorsa ardınıza koymayın diyelim. Aklımıza gelmişken şunları da ilave edelim gelenek göreneklere en bağlı Burcumuz Başaktı ve en az bağlı Burcumuzda Kova aynı zamanda ve bundan mütevellit evlenmeye en az hevesli burç Kova diyebiliriz net olarak. Kova çocuk sahibi olabilir, yani sevgili olabilirsiniz, aynı evde yaşayabilirsiniz ama yanlış anlaşılmasın Kovanın evlenmesi zordur, evlenme fikri bile onun için, ondan bir an önce kaçmalıyım düşüncesini meydana getirebilir.

Kovalar adına şunu da söylesek yerinde olabilir, Kovalar gayet Dominant olabilirler ve bir şeye inandıkları zaman sabit bir Burç olmalarından dolayı ondan vazgeçmemeleri çok muhtemel. Bu onlar için aslında bir engel ve nasıl böyle oluyor anlayamıyoruz bu kadar yenilikçi, orijinal ama aynı zamanda bu kadarda sabit olabiliyorlar. Bunu gerekli yerlerde aşmanız gerekmekte ve bununda farkında olmanız lazım, bazı fikirlerinize sıkı sıkıya tutunuyorsanız bunlara bir bakın çünkü bunların gerçekten gerçeklik payı var mı? Neden bu inançlara sahipsiniz bunu bir sorgulayın illa bir düşünceniz sabit diye gerçekten gerçek olmasının gerekmediği gerçeğini yadsımayın, bazen Kova tutturursa tutturur ve o düşünceden vazgeçmeyebilir.

Kovalar aynı zamanda sakinlikten çok hoşlanmazlar ve çok çabuk sıkılırlar, burada aslında İkizlerle hani biliyorsunuz Terazi ve İkizler Hava Burcu olduğu için hani bunu akraba gibi düşünün birbirleri ile çok iyi anlaşırlar ve İkizlerde hemen sıkılır ama İkizler maymun iştahlıdır, burada Kova böyle değildir yani maymun iştahlı diyemeyiz meraklıdır ama derine inerek araştırır çünkü Kova çok daha fazla araştırmacıdır lakin çabuk sıkılmalarının en büyük sebebi hep keşfetmek isterler ve yenilikten hoşlanırlar bir şey rutine bağladığı zaman Kovayı orada bulamanız nerede ise  imkansızdır.

Kovalar için Dominant dedik ama bu özellikleri de yatsınamaz, Kovalar sabit fikirlidirler ve bazı düşüncelerinden kolay kolay vazgeçmemeleri onları ayrıcalıklı kılmaktadır. Kovalar huyları için son olarak şunu da söylemleyebiliriz asidirler, kesinlikle asi bir Burçtan bahsediyoruz kafasına eseni yapan, canı ne isterse onu yapabilen, çok rahat ve rahatına düşkün olan en cool Burçtur diyebiliriz.

Kova Burçları çok adildirler, asla yargılamazlar, en garip en tuhaf sırlarınızı anlatmak istiyorsanız direk çevrenizde Kova olan en yakın arkadaşınızı bulun yada bir Kovaya anlatın ama buram buram Kova olan bir kişiye anlatın, sizi yargılamadan yaklaşır hiç korkmanıza gerek yok.

Kovalar sevdiklerini çok sahiplenirler, gerçekten aşık olmaları kolay değildir ama çok flörti bir burçtur dolayısı ile flört etmekten çok hoşlanırlar.

Kovaların mesleklerine gelirse, Kovalar toplumsal konularla ilgili işleri severler bunda başarılı olurlar. Ekip çalışmasına önem verirler, danışmanlık olabilir, eğitim vermek olabilir, ekip çalışması gereken çalışmalar işler kesinlikle kovalar için idealdir.

Şimdi Kova ünlülerinden bahsedeceğiz ilk olarak Candan Erçetin, Engin Günaydın, Ajda Pekkan, Shakira, Ed Sheeran, Justin Timberlake, Oprah Winfrey bu isimleri size söylemişken şunu da söylemek istiyoruz bu isimlerin bakışlarına bir bakın lütfen yani mesela Engin Günaydın hiç evlendi mi?, sevgilisi var mı? Genelde bi,z onu hep yalnız görüyoruz buradan şunu demek istiyoruz mesela Candan Erçetin de hiç evlenmedi, Ajda Pekkan da hiç evlenmedi buradan yaptığımız tespit bir soğukluk vardır onlarda, bir duruşlarında hani bir bakın zaten ne demek istediğimizi anlayacaksınız. Aynı zamanda şunun da altını çizmek istiyoruz soğuk dururlar diyoruz ama bakışlarında da bir şevkat duygusu vardır. Bakarsanız sıcaktırlar ama aynı zamanda uzaydan gelmiş gibi böylede bir halleri vardır, yani bu Dünyaya birazda yabancı durur Kova Burçları.

inceizler.com sizi düşünmekte

arama motoru etiketleri: kova burcu, kova burcu özellikleri, kova burcu detayları, kova burcu hangi elementte, kova burcu hakkında, kova burcu yorumları, kova burcu yükseleni, kova burcu olumlu özellikleri, kova burcu huyu, kova burcu nasıldır?, kova burcu incelemesi, kova burcu bilgileri,