Koç Burcu Özellikleri

Koç Burcu Özellikleri 12 tane Burç var temel olarak ve biliyorsunuz Koç, Boğa, İkizler diye sıralaması gidiyor. 4 ana element var Hava, Ateş, Su ve Toprak her 3 Burç bu 4 ana elementten birisine sahip. Mesela Hava grubuna dahil Kova, Terazi ve İkizler. Su grubu Balık Akrep, Yengeç.  Ateş Grubu Koç, Aslan, Yay Toprak grubunda ise bu Burçlar Oğlak, Boğa ve Başak olarak bilinmektedir.

Bu 4 elementi de Eril ve Dişil olarak ta ayırıyoruz yani hava ile ateş eril enerjiye sahip genel olarak su ile toprak dişil enerjiye sahip olmaktadır genel olarak.

Bu 4 element kendi arasında da 3’e ayrılmaktadır bunlar sabit, öncül ve değişken olarak nitelendirilebilir konumdadır.

Şimdi Koç Burcunun temel özelliklerinden bahsedecek olursak birincisi Koç Burcunda iseniz ve haritanızda Ateş elementi ağırlıktaysa çabuk parlarsınız. Öfkenizi kontrol etmekte sıkıntı yaşayabilirsiniz ve öğrenmeniz gereken en önemli şey öfkelendiniz diyelim işte, aşkta, arkadaşlık ilişkilerinizde ve ailenize onun sonucu ne olacak, evet artı olmadan eksi olmaz koç burcu böyledir ama aynı zamanda a’yı yaparsam bu beni b sonucuna götürür bunu düşünmeniz sizin çok yararınıza olacak.

Koç Burçları sabırsızdır ve beklemeyi öğrenmeleri gerekiyor çünkü hayatta her şey bir süreç. Biliyoruz ki özellikle koç burcu için bütün burçlar arasında hava elementleri içinde zordur ama koç kadar değil, koçlar öncü burç olduğu için hemen olsun ister dolayısı ile beklemeyi siz koçlar kendinize hep hatırlatmanız gerekiyor unutmayın. Beklemeyi öğrenmeniz gerekiyor çünkü hayat bir süreçler dizisi.

Koç Burçları çok dürüst olmaları ile de bilinmektedirler. Şimdi dürüstlük konusunda şöyle bir ayrımda yapmamız gerekmekte, mesela akrep dili bakımından akrep gibidir sokar düşünmez bu konuda düşünemez. Ama koçlar için durum daha değişkendir bir çocuk gibi düşünmeden konuşabilir ama bir insanı kırmak için kolay kolay bir söz söylemez. Ama akrep bilinçli olarak bunu yapabilir aranızda böyle fark var, tüm Koç Burcuna dahil olanlar bilmenizi isteriz.

Koçlar dürüsttür dedik ama karşı tarafa söylediğiniz kelime veya kelimeler onu kırar mı? Aranızda kötü bir şeye sebep olur mu? Bunu düşünerek yani karşı tarafı rencide edecek sözlerinizi seçerek konuşmaya özen gösterirseniz ve buna göre hareket ederseniz sizin adınıza daha iyi olacak gibi bir şey okunası yazı içeriğimiz de ki anlatımız.

Öfkenizi de bazen belki hemen ifade etmezseniz çok daha harika bir koç olabilirsiniz diye düşünmekteyiz.

Şimdi genel olarak Koç Burcundan bahsedecek olursak, Koç Burcu Ateş elementine sahip emin olun kinci bir İnsan değilsiniz, duygularınızın ne kadar yükseldiği Ateş elementine ne kadar sahip olduğunuz ile ilgili bir durum.

Şöyle bir şey var, genelde Nisan ortasında doğanlarda koç burcunun etkileri daha yoğun oluyor ama Koç Burucunun başladığı tarihe yakın doğanlar daha az bunu hissediyorlar. Şimdi bir İnsan 12, 15, 18 Nisanda doğduysa o etkiyi daha fazla hissedecek. Şimdi bir olayda ve olay karşısında hemen sinirlenebilir, kesinlikle çok dürüsttür size net ne varsa söyler. Hiçbir şekilde canınızı acıtmak için değil ama öncü özelliklere de sahip olduğu için sonuç odaklı bu bence böyle böyle olmalı diyebilir.

Bencil olarak genelde görülürler ama bu bencillikten öte kendilerine odaklı olmalarından bunu ben beğeniyorum yaşasın benden çok bilirler. Koçlar başarıya odaklı oldukları için ben bu yolda giderim bu yol iyidir gibi kendi içlerinde bir mantıkları vardır.

Doğduğunuzda 0, 2 yaş koç burcuna ait. İkincisi 2, 4 yaş Boğa. 4, 6 yada 4, 7 ikizler diye bu sıralamada gidiyor. Yani bir insan doğduğunda hayata atılır ve koçuda böyle düşünün. Koç atılımcıdır, koç girişimcidir ağzına geleni direk söyleyebilir, hani bir anda parlayabilir. Karşı taraftan hani bu beni hiç dinlemiyor diye düşündürtebilir kendini. Çünkü daha çok kendisini anlatmaya meyillidir. Hani bebeklerde öyledir ya acıktığında yemek ister, susadığında su ister koç burcuda böyledir. Benim dediğim daha önemliye odaklandığı için koçların dinlemeyi ikinci plana atma olasılığı yüksektir.

Başkaca Koçlar yansıtır, içinde tutmayı çok sevmez, öfkesini gösterir. Bağırması gerekiyorsa bağırır, bu arada şöyle bir dezavantajı da var koçların çevresini kırıp dökebilir ama sonradan toparlamasını öğrenmesi şart.

Koç burucunun dediğimiz gibi sadece Koç Burcu olması onun ateş elementinin yüksek olduğunu söylemiyor genel doğum haritasında 12 evinde de Koç, Aslan yada Yay’sa ateş elementi yüksek demektir. Yani bunların birleşiminde olan bir İnsan evet parlayacak, evet kırıp dökecek, evet duygularını çok ifade edecek ve şöylede bir özellikleri var ateş elementinin duygularını yoğun yaşarlar yani erkek koçsa sizi seviyorum demekte çok fazla gecikmez son derecede sabırsızlardır. Dolayısıyla beklemeyi ve çevrelerini kırıp dökerken bunun sonuçlarına odaklanmaları gerekmekte, çünkü bir koç kolay sinirlenir evet ama sinirlendiğinde de kendisini durduramayabilir. Koçlar için o anda ben bunu yaparsam buna sebep olurumun farkındalığında olması ve buna adaklı olması gerekmektedir.

inceizler.com sizi düşünmekte

arama motoru etiketleri: koç burcu, koç burcu özellikleri, koç burcu detayları, koç burcu hangi elementte, koç burcu hakkında, koç burcu yorumları, koç burcu yükseleni, koç burcu olumlu özellikleri, koç burcu olumsuz özellikleri, koç burcu huyu, koç burcu nasıldır, koç burcu incelemesi, koç burcu bilgileri,