Doğru Fondöten Nasıl Uygulanır

Doğru Fondöten Nasıl Uygulanır, İçeriğimizde makyajın olmazsa olmazı fondöten kullanımını en doğru şekilde uygulamayı ele alıyoruz.

Öncelikle bütün cilt tipleri için geçerli olan tek şey cildimize çok çok iyi bakmamızın gerekliliği. Cildimize ne kadar iyi bakarsak o kadar iyi reaksiyon almamızın çok olası olduğunu bilmenizi isteriz. Cilt tipiniz ne olursa olsun mutlaka cildinize çok çok iyi bakmanız gerekmekte. Cildinize bakmaktan kastımız şöyle ki: Bir kere her cildin kendi nem seviyesi var, kuru ciltlerde bu nem seviyesi inanılmaz az, karma ciltlerde yağlı ile kuru arasında bir nem dengesi var, yağlı ciltlerde ise çok fazla vücut yağ ürettiği için akne, sivilce, kistik akne gibi problemler ortaya çıkıyor. Çok yağlı çok nemli gibi görünen bir cilt aslında onun bile her zaman kullanılacak bir neme ihtiyacı var.

Fondöten Kullanımı yapacağınız cildinizi mutlaka iki günde bir peeling uygulayarak temizlemeniz, ölü derilerden arındırmanız mutlu, güzel ve ışıltılı bir cildin olmazsa olmazıdır lütfen iki günde bir peeling uygulamanızı atlamayın.

Peeling uygulamanızın hemen ardından cildinizi nem bombardımanına tutmanız gerekmekte, bunun için uygun nemlendirici ile yüzünüze dairesel hareketlerle masaj yaparak nemlendiriciyi cildinize yedirmeniz gerekmekte. 1-) peeling 2-) nemlendirici.

Fondoten uygulamaya geçmeden cildinizi hazırlamak adına primer kullanımına önem vermelisiniz. Primer kullanımı ile cildinizle fondöteni daha iyi taşımak ve fondötenin cildiniz tarafından özümsenmesi amaç edilmiştir, daha sade ve doğal görünüm için primer kullanımına lütfen özen gösterin.

Fondöten kullanımın bir başka ana malzemesi de makyaj süngeri. Makyaj süngerini ıslatıp kullandığınız için içerisinde bir miktar su içermekte ve cildin en temel ihtiyacı su, dolayısı ile su ile beraber fondöteni uyguladığınız zaman nemle beraber fondöteni cildinize hapsetmiş oluyorsunuz. Unutmayın makyaj süngeri ıslak değil nemli olmalı.

Makyaja başlarken önce cildimizi yeterince nemlendirici içerikli bir kremle nemlendirmemiz lazım. Bu sayede daha sonra uygulayacağımız fondöteni cildimiz kusmayacak ve cildimizde fondöten sabitlenecek. Uyguladığınız nemlendiricinin 5 ile 10 dakika cildinizde beklemesi lazım gelmekte unutmayın ve bunu atlamayın.

Fındık büyüklüğünde primer’ı alıp daha önceden nemlendirdiğimiz cildimize ufka ve dairesel hareketlerle yedirerek fondöten uygulaması ile bir başka ve gerekli bir boyutta işlemimize devam ediyoruz. Unutmayın primer fondöten kullanımında olmazsa olmaz durumda bir gerekliliktir ve uyguladığınız primer’ın cildiniz tarafından daha iyi özümsenmesi adına primer’ı iyice cildinize yedirmeniz şarttır. Uyguladığınız primer’ın cilt tarafından emilmesi en az iki dakika gerektirir lütfen unutmayın.

Nemli olan makyaj süngerine uygulamak istediğiniz ölçüde fondöteni alıp bu fondöteni elinizle cildinize uygun miktarda dağıtıyoruz.

Sonra ki aşama çok fazla beklmeden tampon hareketlerle fondöteni cildinize yedirmeniz gerekmekte.

Fondöteni uyguladık ardından boyun kısmına en açık tonda fondöten ile dengeleme yapmak adına bir rötuş uygulaması yapıyoruz.

Ardından göz altlarını ve cildinizde kusurlu gördüğünüz yerleri kapatmak adına kapatıcı uygulaması ile makyajımıza devam ediyoruz.

Son olarak tamamı ile fondöten uygulanmış durumda olan cilt gayet güzel ve daha kusursuz görünmekte.

inceizler.com sizi düşünmekte

arama motoru etiketleri: fondöten nasıl kullanılır, fondöten nasıl uygulanır, fondöten kullanırken, fondöten kullanımı, fondöten kullanımı ipuçları, fondöten kullanım detayları, fondöten kullanım sonuçları,